Velká cena Sokolova, 11.8.2018

Český pohár v Sokolově

V sobotu 11. srpna se v areálu přírodního koupaliště Michal konal předposlední díl Českého poháru – Velká cena Sokolova. Sjela se na něj zatím nejpočetnější výprava členů Triatlonové akademie Plzeň, celkem 22 (konkrétně Veronika Churavá, Adéla a Kateřina Chytilovy, Karolína Kuchařová, Šimon Lukeš, Matěj, Jakub a Daniel Markovi, Magdaléna Marešová, Filip a Martin Matějovič, Martin Nosek, Petr Provod, Jakub Souček, Jakub Šmíd, Pavlína Vargová, Tereza Zimovjanová a z členů profi stáje TAP se zúčastnili Hynek a Jakub Hrdličkovi, Heidi a Lukáš Juránkovi a Matěj Lukeš).

Po vyčerpávajících parných dnech přišlo vítané lehké ochlazení, s ním ale i nepříjemný vítr, kvůli kterému byla cyklistická část velmi náročná. I přes tyto těžké podmínky se našim borcům výborně dařilo, protože přivezli čtyři zlaté medaile, dvě stříbra a jeden bronz. Zlatý byl nejmladší člen naší výpravy Šimon Lukeš (žáci 8 let), dále v kategorii mladších žáků Hynek Hrdlička, Heidi Juránková v kategorii dorostu a v kategorii dospělých 20 -39 let Tereza Zimovjanová. Na druhém místě se umístila Kateřina Chytilová v kategorii žáků 10 – 11 let a juniorka Pavlína Vargová. Lukáš Juránek přidal bronz v kategorii dorostu. Díky těmto výsledkům jsme se jako tým umístili na krásném druhém místě.

Závod byl zároveň premiérou pro novou posilu našeho trenérského týmu a zároveň fyzioterapeuta Gustu Červeného, který provedl všem zájemcům pozávodní masáž.

Na konci prázdnin nás čeká závod seriálu Českého poháru v olympijském triatlonu a sprint triatlonu v Karlových Varech, proto všem moc držíme palce, aby se jim poslední závod této úspěšné sezóny vydařil .