terka na svetaku v Santo Domingo

Závod SP Santo Domingo (10.11.2019)

Po Limě jsem přeletěla do Santa Dominga, města v Dominikánské republice, kde mě přivítalo absolutní vedro a vlhko. Byl druhý týden v listopadu, ale tady bylo normálně přes den i přes 35 stupňů! Mluvilo se zde také španělsky, ale oproti Peru už dost vytříbeným přízvukem, trochu asi ovlivněného francouzštinou, kterou se mluví na druhé půlce ostrova – na Haiti.

Starty závodů se dost přizpůsobily počasí – jel se olympijský triatlon, a tak kluci závodili už v 6:45 ráno a holky po deváté. Což se nakonec ale ukázalo, teda jen pro holky, že to „nestačí“ – po příchodu do athlete’s lounge nám technický delegát sdělil, že se pojede olympijský triatlon, ale poběžíme jen 5km, kvůli vedru a vlhku. Když jsem se ho šla pak zeptat, že přece není takové vedro, tak mi řekl, že „na Američany je vedro, to víš“, což mě docela rozhodilo. Samozřejmě respektuji, že se vše dělá v zájmu toho, aby se závodníkům nic nestalo, ale popravdě to ani nebyl ten nejteplejší den z toho týdne, a překvapilo mě, že se běh zkracoval, a také, že mi to bylo řečeno/bylo to rozhodnuto takovýmto způsobem…

Plavání se mi moc nepovedlo – vlastně skoro vůbec (kdo by to řekl, týden po mém excelentním plavání v Limě – ale zase, to je tak krásné na triatlonu, pokaždé můžete jít s něčím do závodu, že si věříte na to a to, a ono se to pak vyvrbí úplně jinak). Lezla jsem mezi druhou a třetí skupinou, tu druhou jsem na začátku kola sjela, a v ní pak pořád pracovala – týden předtím v Limě jsem se na kole docela šetřila, takže jsem si teď ve druhé skupince řekla, že nemám co ztratit, a tak jsem hodně tahala na špici, a křičela na všechny, ať taky tahají (to křičení jsem se naučila v Americe, při závodech tam všichni pořád na všechny křičí). První skupinka nám ani moc neodjela, na to, že tam měli Taylor Knibb, jednu z nejlepších cyklistek v ITU triatlonu… Pak teda zkrácený běh – ano bylo už dost vedro, první kolečko jsem se snažila nějak vzpamatovat a druhé se mi už běželo lépe a předběhla jsem pár holek, a nakonec skončila 30. – moje nejlepší umístění na světovém poháru! Měla jsem fakt radost, pak jsem dlouho ještě ležela v ledovém bazénku a vypila hodně Gatoradů, protože bylo vedro a vlhko a já byla opravdu vyčerpaná. Byla jsem 30. z 47 holek, co dokončily, pak bylo ještě mnoho holek, co závod vůbec nedojely.

Celkově jsem měla radost – v obou závodech se mi něco povedlo, hlavně teda plavání v Limě a celkové umístění v Santo Domingo. Bylo super si zazávodit se světovou špičkou, a porovnat se, najít nedostatky… Navíc, světových pohárů jsem zatím moc neodjela, a tak se pořád musím „vyzávodit“ na téhle úrovni – ale cítím, že jsem se po těchto dvou závodech zase trochu posunula – takticky, technicky, prostě, zase něco odkoukala, jak to chodí. Ale hlavně to byla skvělá motivace do dalšího tréninku a do nové sezóny 2020, na kterou se opravdu těším a jsem zvědavá, jak mi to v tomto roce půjde.

Výsledková listina

Processed with VSCO with aga2 preset
Processed with VSCO with k2 preset
Processed with VSCO with c7 preset
Processed with VSCO with c8 preset
Processed with VSCO with m5 preset

Previous
Next