Terénní triatlon Roupov

Terénní triatlon Roupov

Tradiční terénní triatlon v Roupově, který se letos konal 6. července, zvládli naši svěřenci více než obstojně. V nejmladší kategorii žáků 8-9 let obsadil 1. místo Tadeáš Bíba, druhý skončil Honzík Staněk. Ve stejné věkové kategorii dívek obsadila druhé místo Magdalena Rutarová. Kateřina Chytilová a Jakub Černý ovládli svoji kategorii žáků 10-11 let, na 2. místech dokončili sourozenci Lukáš a Nela Vávrovi. Třetí do cíle dorazila Luisa Menclová. Ve věkové kategorii 12-13 let obsadil 1. místo náš Mikuláš Bíba, kategorii dívek ovládla Karolína Rutarová. Druhou pozici obsadila Tereza Burlová a 3. místo si pro sebe urvala Majda Marešová. V nejstarší mládežnické kategorii 14-15 let také obsadili naši chlapci kompletní medailové pozice. 1. místo Hynek Hrdlička (profistáj TAP), 2. místo Filip Nýdrle a 3. místo Martin Nosek. Děvčata se s tím taktéž nepárala a obsadila první dvě příčky. Verča Churavá doběhla na 1. místě a Andrea Švecová na místě druhém.

V kategorii dorostu se o první dvě místa podělili sourozenci Markovi – první místo bral Jakub, druhé Matěj. Dorostenky z TAPu se umístily v pořadí: první Bára Stupková, druhá Veronika Píclová, třetí Klára Pejcharová.

V kategorii dospělých se na start postavili Jan Majer, Tomáš Plojhar, David Havránek, Jan Bíba a Pavel Nosek. Celkovým vítězem se stal první jmenovaný Jan Majer, Honza Bíba vybojoval celkově 3. místo, Tomáš Plojhar po roční tréninkové přestávce dokončil na 16. místě, David Havránek kousek za ním na 20. místě a Pavel Nosek na 49. místě.

-TP-

Foto: Jaroslav Churavý