Soustředění na Špičáku

Zimní soustředění na Špičáku

Od 10. do 13. 1. proběhlo zimní soustředění na Špičáku.

Náplní tohoto soustředění bylo především zdokonalování techniky běžeckého lyžování, nácvik jízdy na válcích, všeobecná vytrvalost a koordinace, posilování středu těla.

Jsem přesvědčen, že se nám podařilo zvládnout vytyčené cíle. Připravený program jsme splnili a vzhledem k malému množství sněhu i v nečekané kvalitě na upravených běžeckých tratích v Bretterschachten, kde jsme strávili hodinu a půl až dvě a půl hodiny denně. Dovoluji si tvrdit, že mnozí díky zdokonalení lyžařské techniky budou tento způsob tréninku využívat v zimním přípravném období častěji a raději. To samé platí i o zkušenostech získaných při jízdě na válcích. Jedná se o další možnost, jak posunout výkonnost našich svěřenců. Je příjemné sledovat jejich upřímnou radost při zvládnutí nové výzvy.

Jako bonus musím zmínit nekonečný hokejový zápas na jezírku Engadin, kde všichni ukázali parádní bruslařské výkony a týmového ducha.

Po náročném celodenním tréninku jsme nezapomněli ani na regeneraci. Pod vedením Gusty jsme každý večer strečovali a  využívali hotelovou saunu a vířivku.

Trenérské zabezpečení: Jan Řehula, Venca Černý, Gusta Červený

Václav Černý