Mistrovství ČR v triatlonu Příbram 2020

Vrchol sezóny bylo pro všechny věkové kategorie mistrovství ČR v triatlonu.
V posunutém termínu kvůli Covidu 19, jsme se vydali sbírat republikové tituly a medaile do sportovního areálu Nový rybník do Příbrami. Od časného rána jsme chystali pro naše závodníky zázemí, aby měli co možná nejlepší podmínky a mohli tak podat ty nejlepší výkony a to se povedlo!
Do vody „Nováku”, jak mu říkají příbramští, skočila jako první kategorie žáci 8-9let. Mezi nimi i naši Honzík Lukeš a Honzík Staněk. Oba svůj závod zvládli a dokončili na 9. a 10.místě.
V o rok starší kategorii žáků 10-11let, jsem měli celkem početné zastoupení. Nejlépe se dařilo Nele Markové, která vybojovala svůj úplně první titul Mistryně republiky. Medailovou pozici si vybojoval i Timm Šmehlík, který si v krásném a napínavém závodě doběhl pro bronzovou medaili! Těsně za „bednou” doběhla Majda Rutarová, která prohrála o kousek ve finiši a skončila na 4.místě. Na 6.místě pak mezi chlapci doběhl Kuba Černý, na 13. Tadeáš Bíba a na 26.místě Šimon Lukeš.
V mladších žácích/žačkách jsme měli dvojí zastoupení, nejlépe se vedlo Kačce Chytilové, která přidala další medaili do své sbírky, tentokrát to byla medaile stříbrná a zisk titulu Vicemistryně republiky! Na 6.místě, doběhla starší ze sester Rutarových – Karolína. Mezi chlapci bojovala dvojice Mikuláš Bíba a Matěj Kubias. Oba dva stále trochu bojují s otevřenou vodou a bohužel se to projevilo i tentokrát. Mikuláš si ale šestým běžeckým časem doběhl pro 5.místo. Matěj dokončil svůj teprve 4.triatlon na 13.místě.
Ve starších žácích jsme měli také políčeno na medaile. A povedlo se! Filip Nýdrle a Kristýna Dvořáková oba shodně vybojovali 3.místo v této věkové kategorii. Těsně za stupni vítězů na 4.místě doběhla Barča Jedličková. Anička Šmídová uzavřela TOP10, Veronika Churavá doběhla na 11.místě, Andrea Švecová dvě pozice za Verčou na místě 13. a Majda Marešová dokončila na 22.místě. Martinu Noskovi a Adamovi Weberovi se závod tentokrát nepovedl a doběhli na 25., a 27.místě.
V dorostenkách jsme měli velké želízko v ohni a to Danu Přikrylovou. Ta podala fantastický výkon, do cíle doběhla na 1.místě, ale bohužel kvůli chybě v depu a následné neodpykané penalizaci byla diskvalifikována… Karolína Kuchařová dokončila na 11.místě.
V juniorech si nejlépe vedl Matěj Marek a Baru Stupková, Matěj doběhl na 5.místě a Bára na místě 6. Devátý doběhl Michal Strejc a na 14.místě Filip Kubec.
Početní jsme byli i mezi dospělými. Tereza Zimovjanová doběhla na 5.místě celkově, ale v redukovaném pořadí pouze českých závodnic doběhla na 3. místě a v kategorii do 24let na 2.místě za Péťou Kuříkovou.
Mezi muži startoval Tomáš Plojhar, Jan Bíba, Olda Dienstbier a Martin Matějovič. Tomáš se po 3 letech vrátil na start a mimo své trenérské aktivity v oddílu a TP training opět zkusil jaké to je. Doběhl si pro 19.místo celkově (11.místo v kategorii K23), Olda Dienstbier doběhl v kategorii 30-39let na 9.místě, Honza Bíba na 14.místě v kategorii 40-49let a Martin Matějovič opět ukázal, že věk je jen číslo a v kategorii 50-59let dokázal vybojovat 3.místo.
Na druhý den jsme poskládali hned 7 štafet, z toho nejúspěšnější „čistokrevná tapácká” byla ta žákovská ve složení Nýdrle-Jedličková-Hrdlička.
Všem našim závodníkům gratulujeme k dosaženým výsledkům!!
V tomto závodě jsme vybojovali 1x zlatou, 2x stříbrnou a 4x bronzovou medaili…