Jindřiška Zemanová zlatá na Xterra Czech 2018 v Prachaticích

TAP slaví další úspěch tentokrát na Xterra Czech 2018 v Prachaticích.

Honza Řehula vyzpovídal Jindřišku, aby se s námi podělila o zážitky ze závodu.

 

Jaká byla předstartovní příprava a poslední soustředění před závodem?

Po páteční prohlídce trati kola jsem byla poněkud nervózní, neboť jsem měla pocit, že to bude neuvěřitelně těžké a nebude to vůbec utíkat. Naštěstí se mi podařilo hlavu uklidnit a v neděli jsem do závodu nastupovala už uvolněně, ale s obrovským respektem. Hlavním úkolem bylo dobře rozložit síly, což se mi podařilo.

Jak šlo plavání?

Po úvodním, na mé poměry celkem slušném, plaveckém výkonu (neopren pomohl!!) jsem se vrhla do cyklistické části a neustále jsem si opakovala, že potřebuji jet stabilní tempo a příliš se nedostávat za hranu.

Jak hodnotíš MTB trať a tvůj výkon na kole?

Krásná technická a pestrá trať nakonec pěkně utíkala,  jen absolutní konec byl trochu kousavý, ale překrásný. Technické traily byly zábavné a chvílemi i velice těžké. Dlouhé výjezdy byly na trati 4, ale já jsem se cítila komfortně. V cyklistické části jsem se posunula o tři místa vpřed.

Na závěr běžecké části ti zbývaly síly? 
Do běhu jsem se snažila pošetřit nějaké síly a i to se díky celkovému rozložení sil povedlo. Běh byl také velice pestrý, nebyla nouze o krátké, strmé výběhy, dlouhé kopce a prudké seběhy. Konec prvního a druhého běžeckého okruhu byl z kopce zpět na náměstí v Prachaticích. V běhu jsem se posunula ještě o jednu příčku kupředu, takže z toho bylo celkové 6. místo a vítězství v kategorii 35-39let.

Po takovém úspěchu sis musela užít atmosféru závodů. Doufám, že jsi si po zaslouženém úspěchu dala místní pivo.

Jsem velice spokojena, závodem jsem prošla bez větší krize a dokonale jsem si jej užila i díky fantastické divácké kulise a všudypřítomným povzbuzujícím. Odměnou po závodě bylo jedno malé polotmavé pivo z prachatického pivovaru a startovní místo na Xterra na Maui.

Chceš se závodů na Hawaii zúčastnit?

Ráda bych na tomto závodě startovala, je to velice prestižní a kultovní závod a rozhodně by to byl krásný zážitek. Je to sice finančně velice náročné, ale udělám vše pro to, aby to klaplo.

Jan Řehula

Jindřiška Zemanová

Závod lze sledovat živě zde: