EP a EPJ Caorle 2021

EP a EPJ Caorle 2021

První závodní víkend je za námi! Našich sedm statečných se vydalo reprezentovat Českou republiku do italského Caorle.
Kategorie juniorů, která závodila na tratích supersprint triatlonu (0,3 – 9,6 – 1,9), včera dopoledne absolvovala semifinálové rozjížďky. Nejlépe se vedlo sourozencům Juránkovým, kteří oba shodně dokončili na 2. místech ve svých rozjížďkách. Dana Přikrylová vybojovala 6. místo a Kristýna Dvořáková 8. místo. Všichni čtyři se probojovali do nedělních bojů o medaile. Matějovi Markovi a Filipovi Nýdrlemu se bohužel probojovat do finále A nepovedlo, Matěj měl ve své rozjížďce pozdějšího vítěze celého závodu Itala De Nigra. Oba dva chlapci si v neděli zazávodili alespoň ve finále B, kde Matěj vybojoval 8. místo a Filip 16.místo.
Neděle byla ve znamení finálových klání. Nejlépe se opět vedlo Juránkovým, Heidi vybojovala 8.místo mezi juniorkami a Lukáš obsadil 10.místo mezi juniory. O čtyři příčky za Heidi doběhla do cíle i Dana Přikrylová a TOP 20 uzavřela Kristýna Dvořáková.
Ještě v sobotu se předvedla Tereza Zimovjanová v hlavním závodě žen. Terka předvedla kvalitní výkon zejména v cyklistické části a v závěrečném běhu ukořistila 17.místo mezi elitními ženami, 33s za nejlepší Češkou Petrou Kuříkovou.
Všem našim závodníkům ze srdce gratulujeme a těšíme se na další skvělé výkony na evropských kolbištích…