CZECHMAN Triatlon 2019

V neděli 2. 6., den po tradičním závodu Czechman, se konal v Pardubicích závod CZECHMAN Kid’s Triatlon, ve kterém nastoupili žáci ke svému druhému pohárovému závodu. Po triatlonu ve Zlíně, který byl délkou tratí a intervalovým startem trochu netradiční, to byl v podstatě první plnohodnotný triatlon sezóny.

Celý den panovalo krásné letní počasí, a i když celý týden předtím pršelo a byla zima, voda v rybníku Hrádek byla relativně teplá.

První nastoupili na start žáci 10 – 11 let. Barvy Triatlonu Plzeň hájil Kuba Černý a Kačka Chytilová. Kačka Chytilová vybíhala druhá z vody, na kole ale soupeřkám ujela, v běhu si vedení udržela a získala tak pro TAP první zlato v sezóně. Kuba Černý především kvůli chybě v depu skončil pátý.

Z mladších žáků reprezentovali TAP Mikuláš Bíba, Bára Jedličková a Majda Marešová. Bára vybíhala z vody třetí, půl minuty za první závodnicí. Na kole se ale dostala do vedoucího balíku spolu s dvěma kluky, takže po kole už měla náskok na druhou závodnici 15 vteřin, který ještě navýšila a doběhla pro další zlato pro TAP.

Za starší žáky závodila Veronika Churavá, Martin Nosek, Filip Nýdrle, Kuba Souček, Anna Šmídová a Andrea Švecová. Ve velké konkurenci skončil nejlépe šestý Filip Nýdrle.

Všichni naši borci podali skvělé výkony a vylepšili svá osobní maxima.