ČP Karlovy Vary 31.8.-1.9.2018

Poslední závod Českého poháru roku 2018 v Karlových Varech

V pátek 31. 8. 2018 a v sobotu 1. 9. 2018 se konal v Karlových Varech poslední závod Českého poháru v letošním roce. V pátek proběhl závod žákovských kategorií, v sobotu Český pohár v triatlonu dorostu, juniorů a AGE Groups – věkových kategorií 20–60+ let. Zástupci Triatlonové akademie dorazili v rekordním počtu 26 závodníků (Jakub Černý, Veronika Churavá, Kateřina Chytilová, Barbora Jedličková, Karolína Kuchařová, Stella Lavičková, Šimon Lukeš, Jakub, Matěj a Daniel Markovi, Magdaléna Marešová, Filip Matějovič, Martin Matějovič, Martin a Pavel Noskovi, Klára Pejcharová, Jakub Souček, Barbora Stupková, Jakub a Adéla Šmídovi, Andrea Švecová, Pavlína Vargová, Adam Weber a z členů profi stáje TAP se zúčastnili Hynek a Jakub Hrdličkovi, Lukáš Juránek a Matěj Lukeš). V konkurencí nabitém závodě se naši borci rozhodně neztratili.

V pátek začaly závody kategorie žáků ve 13 hodin, po předchozím ochlazení se počasí umoudřilo, voda měla 20 stupňů, ale svítilo slunce a závodilo se příjemně. Medailová umístění na sebe nenechala dlouho čekat. V kategorii osmiletých žáků získal stříbro Šimon Lukeš, o kategorii výše také stříbro devítiletý Jakub Černý. Kateřina Chytilová vybojovala bronz mezi žákyněmi 10-11 let, další bronz přidal Hynek Hrdlička (mladší žáci 12-13 let).

V sobotu dopoledne pokračovaly závody dorostu, juniorů a AGE Groups – věkových kategorií 20–60+ let. Počasí se zhoršilo, závodilo se v dešti a chladném počasí. V těchto podmínkách se ale velice dařilo Filipu Matějovičovi, který supervýkonem vybojoval zlatou medaili v kategorii dorostu, ve stejné kategorii získal bronz Lukáš Juránek. Stříbrnou tečku dodala v kategorii juniorek Pavlína Vargová.

Posledním závodem Českého poháru se završila úspěšná sezóna pro Traitlonovou akademii Plzeň, ve které získali její členové krásná umístění v celkovém pořadí ČP: