Intertech triathlon Superprestige Brno

25.5. – Superprestige Brno

Tradičně jedním z prvních závodů Českého poháru v triatlonu je závod na brněnském „Príglu“. Výprava TAPáků byla velmi komorní, byla totiž ochuzena o výběr žákovských kategorií, závod byl vypsaný jen pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých. Do Brna přijela reprezentovat barvy Triatlonové akademie Plzeň dorostenka Zuzka Piknerová a dorostenci Filip Matějovič a bratrské duo Jakub a Matěj Markovi.
Ve 13.30 byl plánovaný společný start dorostenek, juniorek a žen. Zuzka se své role, jediné vyslankyně něžného pohlaví za náš klub, zhostila více než obstojně. Po příjezdu spolu s trenérem zmonitorovala cyklistickou trať, vyzkoušela si několikrát kritické úseky a nasála atmosféru závodu. Po povinné proceduře přípravy depa a rozehřátí se přichystala na startovní čáru mola brněnské přehrady. Na start se postavilo 30 žen připravených se poprat v 16ti stupňové vodě o co nejlepší výsledek. Zuzka poprvé plavala v neoprenu a dokázala vylézt zhruba v polovině startovního pole. Úkol zněl jasně, držet se nějaké skupinky holek. To Zuzka do puntíku splnila, celou cyklistiku spolupracovala s ostatními a do depa přijela na celkovém 14. místě. Běh Zuzka za mohutného povzbuzování dokázala potvrdit a doběhla si pro 6. místo v dorostenkách a 14.místo celkově mezi ženami.
Ve společné kategorii dorostenců, juniorů a mužů se postavilo na start bratrské duo Jakub a Matěj Markové, sekundoval jim pak Filip Matějovič. Kluci jsou již ostřílení triatlonisté, trať perfektně znali, před samotným startem proběhla rychlá porada ohledně závodní strategie a kluci šli v 15:30 do boje spolu s dospělými.

Bratři Markové dle očekávání zvládli výborně plaveckou část a na kolo vyráželi spolu s Lukášem Kočařem na 5. – 7. místě. Filip Matějovič na plavání bohužel zaostával a vytvořil spolu s dalšími triatlonisty 4. skupinu. Markové si raději ze skupiny s Kočařem vystoupili a počkali zkušeně na větší skupinu za nimi. S tou dojeli až do cíle cyklistické části.
Matěj Marek na běhu na nic nečekal a běžel na čele skupiny. Jediný, komu Matěj v závěru podlehl, byl Filip Tlamka z Konrad Tools, doběhl si tedy pro 2. místo v dorostencích (8.místo celkově). Druhý z bratrů, Jakub, začal běžeckou část o poznání rozvážněji, ale v závěru zabojoval a dokázal se propracovat až na konečné 4. místo v kategorii dorostenců (12. místo celkově). Filip Matějovič kvůli ztrátě z plavání plavání na začátku závodu ztratil kontakt s čelem a bojoval tedy o příčky níže. Nakonec vybojoval 6. místo v kategorii dorostu a 16. místo celkově.

Mezi muži (40-49 let) vybojoval pro náš klub cenné 7. místo také otec bratří Marků – Daniel Marek. A vůbec nejlépe se s brněnskou tratí popasoval pro změnu otec Filipa Matějoviče – Martin Matějovič, který svou kategorii muži 50 – 59 let suverénně ovládl.