City triathlon Karlovy Vary

Karlovy Vary, 23. – 24. 8.

Na triatlonový víkend 23. – 24. 8. se do Karlových Varů, kde se konaly poslední závody seriálu Českého poháru v silničním triatlonu, sjelo rekordních 21 závodníků Triatlonu Plzeň. To se zúročilo v prvním místě, které náš tým zaujal mezi sportovními kluby.

Počasí na rozdíl od předchozích ročníků závodům přálo a to se zřejmě zobrazilo i ve skvělých výkonech našich borců. Již v pátek se na start postavily žákovské kategorie a jejich zástupci posbírali tři cenné kovy – zlato vybojovaly Kateřina Chytilová (žákyně 10-11 let) a Barbora Jedličková (mladší žákyně). Stříbro získal benjamínek Jan Staněk. Těsně pod stupni vítězů zůstala čtvrtá Tereza Burlová (mladší žákyně).
Závody starších kategorií pokračovaly v sobotu. Mezi dorostenci získal stříbro Matěj Marek, pátý skončil ve stejné kategorii Filip Matějovič. Tatínek Martin Matějovič přispěl zlatem v kategorii 50 – 59 let.

Závod v Karlových Varech přinesl také rozluštění konečného pořadí Českého poháru, kde se na medailových pozicích umístilo hned pět členů TAP. Druhé místo v kategorii mladších žákyň obsadila stejně jako loni Barbora Jedličková, tři ocenění se sešla v kategorii dorostu, kde druhou příčku zaujal Jakub Marek, o třetí místo se pak díky shodnému počtu bodů podělili Matěj Marek a Filip Matějovič. První místo v kategorii 50 – 59 let obsadil Martin Matějovič. V rámci sportovních klubů získal tým Triatlonu Plzeň celkové čtvrté místo.