Pavlína Vargová juniorskou mistryní světa v cross triatlonu

Pavlína Vargová zvítězila na mistrovství světa v cross triatlonu

Splněným snem se dá nazvat vítězství osmnáctileté juniorky Pavlíny Vargové na mistrovství světa v cross triatlonu v dánském Svendborgu. Pavlína zvítězila na trati 0,5 km plavání, 15 km kolo a 5 km běh o 46 sekund před Shirin Van Anrooijovou z Nizozemska, třetí skončila Italka Marta Mendittová.
Pája popsala svůj životní závod takto: „Dánsko mě hodně překvapilo, říkala jsem si, že to bude jen rovina, ale na závod nám našli i kopce. Do Dánska jsme dorazili 4 dny před startem, bylo to super, protože jsme měli dost času se seznámit s tratěmi. Hlavně trať kola, kterou jsme si dobře najezdili, abychom věděli, co nás čeká. Plavání bylo v neoprénu, to byla pro mě výhoda, vylézala jsem druhá z vody za Slovenkou. Následovala cyklistická část, kde jsem se před technickou částí dostala do vedení závodu. Trať byla záživná – samé zatáčky, sjezdy, výjezdy, skoky a singltreky. Na běžecké části jsme se také nenudili, čekaly nás prudké výběhy, seběhy, schody, běh v písku po pláži a kousek i mořem. Měla jsem třetí běžecký čas, ale naštěstí jsem měla dostatečný náskok po kole, který mi stačil, aby mě nikdo nedoběhl. Závod jsem si opravdu užila😊.
Chtěla bych poděkovat naší výpravě za to, jak se o nás starali a samozřejmě rodičům za podporu. Všem trenérům, kteří mi pomohli tohoto výsledku dosáhnout.“

Gratulujeme za příkladnou reprezentaci TAP.

Cross Triatlon Dánsko

Cross Triatlon Dánsko