Táborský triatlon, 29. 7. 2018

Nadílka cenných kovů z Táborského triatlonu pro TAP

V neděli 29. 7. se sjeli závodníci na 35. ročník Táborského triatlonu – Velké ceny E.ON, který byl zároveň Mistrovstvím České republiky v kategorii žactva a Elite, Akademickým mistrovstvím České republiky a Evropským pohárem juniorů. Plavalo se v rybníku Jordán a po prudkém výběhu do depa na náměstí T. G. Masaryka se pokračovalo v městském závodě na silničních kolech. Po něm následoval běh také v ulicích malebného Tábora. Mladší kategorie žáků měly cyklistické a běžecké trasy okolo rybníku.

Dopoledne probíhaly starty v rámci Mistrovství ČR. Ve velké konkurenci se podařilo zástupcům Triatlonové akademie Plzeň vybojovat spoustu cenných kovů. Zlato získal Filip Nýdrle v kategorii mladšího žactva, který dokonale naladil formu na nejdůležitější závod sezóny. Vítězem se stal také Šimon Lukeš v kategorii mladších benjamínků. Stříbro přidal Ondřej Olšar z profi stáje TAP v kategorii Elite (zároveň první ve věkové kategorii 20-23 let a třetí v rámci Akademického mistrovství ČR). Druhé místo vybojovala navzdory angíně, která jí překazila finální týdny příprav, také Kateřina Chytilová v kategorii žáků 10 – 11 let. Bronz získala v kategorii žen 20-23 let Tereza Zimovjanová (která se současně stala akademickou vicemistryní ČR).

Závodu v krásném prostředí jihočeského Tábora se za horkého letního počasí zúčastnilo celkem 15 svěřenců Triatlonové akademie Plzeň (kromě medailistů to byli Jakub Černý, Hynek Hrdlička, Veronika Churavá, Adéla Chytilová, Barbora Jedličková, Karolína Kuchařová, Martin Nosek, Adéla a Jakub Šmídovi, Andrea Švecová a Tereza Zimovjanová).

Odpoledne se v nabitém závodě Evropského poháru juniorů a juniorek představili borci z 15 zemí a 4 kontinentů. Mezi nimi se rozhodně neztratili závodníci Triatlonové akademie Plzeň, když především sourozenci Juránkovi (členové profi stáje TAP), kteří spadají ještě do kategorie dorostu, získali mezi starší konkurencí skvělá umístění – Heidi 12. a Lukáš 16. místo. Dále z našeho klubu startovali Pavlína Vargová, Jakub Hrdlička (profi stáj) a Filip Matějovič.