Soustředění přípravky na bazénu Slovany

Soustředění přípravky na bazénu Slovany nese ovoce

 

Soustředění, bylo zaměřeno hlavně na techniku plavání, a posílení středu těla, ale to vše se dozvíté v následujícím článku…

STŘEDA:

V plánu jsme měli dvouhodinový plavecký trénink, který nám posloužil ke kvalitnímu rozplavání a prostoru pro otestování se na tratích 200m kraul, a 50m kraulové nohy. V tomto tréninku jsme s naší specialistkou na plavání Jitkou Krocovou odhalili první nejzávažnější nedostatky v plavecké technice u každého ze závodníku a ty jsme začali hned napravovat.  Po plaveckém tréninku jsme přesunuli na ubytovnu, kde jsme si odložil věci a běželi do  Aqua restaurace, kde jsme objevili náš oblíbeny zpomalený záběr a díky této funkci chytrých telefonů v restauraci vzniklo mnoho zábavných videí, která nám zkrátila čas, kdy jsme čekali na jídlo. Po večeři jsme se zabydleli na pokojích a šli se společně protáhnout. Po protažení následovala malá debata o předpokládaném průběhu soustředění a šlo se do postelí. První noc na ubytovně nebyla pro nikoho jednoduchá, postele byli velice měkké, neustálá rezonance topení a světlo z pouličních lamp nám nepříjemně protáhli dobu usínání.

 

ČTVRTEK:

Náš krátký spánek ukončil budík, který se z některých pokojů ozýval již okolo 4:50, po budíčku jsme všichni začali lovit zásoby z domova. Následoval ranní plavecký trénink, který byl zaměřen na rozvoj rychlosti, citu pro vodu s aktivním posílení plaveckých svalů. Pak si nás Jony a Jitka rozdělili na dvě skupiny a my jsme plavali 30 minut pořád po polovině bazénu a neustále nám opravovali chyby.Naštěstí to bylo s ploutvemi. Plavecký trénink jsme trošku protáhli až do 7:30, kdy už nás plavčíci vyhnali. Následovala snídaně s míchanými vajíčky, která byla jedna z lepších. Pak jsme šli na ubytovnu a rozebrali si mobily od trenéra, který nám je večer vybral. Další fáze se skládala z protažení svalů, které jsme namáhaly při plavání a kompenzačními cviky na svaly, které jsme tolik nezapojovaly.Poté následoval oběd. Po obědě byla hodinka a půl na strávení jídla a odpočinek. Když skončila polední pauza, tak jsme se převlékli do běžeckého, rozklusali jsme se, dali jsem si posilování břicha a zad zábavnou formou a poté jsme lezli jako opičky na strom, museli jsem všichni vylézt na jeden jediný strom. Když jsme zdolali strom, tak jsme si zahráli frisbee a fotbal. Poté jsme se došli jen převléci do suchého oblečení a šli jsme na večeři. Od 19 hodin nás čekala poslední fáze a to kruhový trénink v malé tělocvičně a třicetiminutové protahování. Po posilovně jsme se jen vysprchovali, vyčistili zuby a šli spát. Tento večer nám trenér opět vybral telefony, ale byli jsme tak unavení, že nám to bylo jedno a dokonce jsme i usnuli dříve.

PÁTEK:

Kdybych chodil do školy tak se vyspím více. Zase je 5:00 a já vstávám. Jdu se najíst z toho co mi ostatní nesnědli, 5:50 odchod na bazén, rozcvičení se pomocí několika vydrží v „plank“ a několik „push-up“ sice nevím, co to je, ale někdo tuší, tak kopíruji. Následně skáčeme do vody a čekal nás trénink zaměřený na vytrvalost a na udržení dobré techniky. Hlavním motivem bylo plavání v kuse po dobu 10 minut bez doteku dna a museli jsme dělat i kotoulovky, ale uteklo nám to velice rychle. Po plavání jsme šli na snídani. Po snídani jsme si vybrali telefony u trenéra a měli jsme čas se s nimi pomazlit, než přišla další fáze tréninku.  Naštěstí jsme se šli jen protáhnout a chvilku jsme posilovali. Trenér asi věděl proč nás šetří. Do oběda jsme měli volno. Po obědě jsme měli chvíli pauzu a následoval plavecký trénink s hlavním motivem 4x ( 125m ( 5m sprint kotoulovka 15m sprint+35 m volně ) +50m vyplavat ) Nebylo to úplně jednoduché, po každém úseku nám opravili chyby, jenže asi neví, že se dokážeme soustředit na jednu věc a ne na tři najednou. Po plavání jsme se sešli a hodinu se protahovali a posilovali jsme svaly, které ochabují. Tam nám Jony oznámil, že je změna programu, že posouvá večeři na dřívější čas a že dneska jdeme ještě potřetí do vody zahrát si vodní pólo. Dvě nejstarší z nás odešli ještě na běžecký trénink na Bolevák, běhat kopečky s Honzou Řehulou, my jsme jim nezáviděli. Pak jsme měli chvíli volno do večeře. Po večeři jsme si došli pro klíčky od skřínky, převlíkli se a šli jsme na bazén, nejprve nám rozdali míče, tak jsme trénovali přihrávky, chytání a vedení míče po hladině bazénu. To trvalo 45 minut, pak se postavilo hřiště, tak jsme testovali střely na bránu. Migel se obětoval a byl brankář. Následně jsme dostali zkrácený výklad pravidel od pólistického trenéra a šlo se na věc. Z počátku se nám moc nedařilo, ale pak přišli posily, Pája, Jitka, Zuzka,Niky, Barča, Adam a my jsme pólisty, začali předplavávat a stříleli jsme jednu branku za druhou. V tu chvíli pólistický trenér, který byl i rozhodčí, běhal po břehu a křičel na své hráče a byl nerudný, ale byl velice spravedlivý a jako rozhodčí zápasu nám pořád nadržoval.  Zápas jsme sice prohráli 7:5, ale bylo to parádní vyzkoušet si něco nového. Po zápase jsme si sundali čepičky a podali ruku soupeři. Vodní pólo se hraje bez brýlí, takže jsme všichni  viděli duhu a mlhu. Pak jsme během soustředění Jonyho několikrát překecávali, abychom si ještě mohli jednou zahrát, dokonce dvakrát jsme se byli podívat na kus zápasu vodního póla, je to zajímavý sport. A dokonce po jednom zápase si někteří plzeňští pólisté s námi i plácli. Jeden říkal, že je manžel Terky Šolcové naší trenérky. Po převlečení se nás Jony s Jitkou svolali a my se šli protáhnout a dali jsme si hodinovou masáž tenisovými míčky, při které někteří z nás i usnuli. Po masáži jsme si jen vzali pyžama, kartáčky na zuby a dobrovolně se přesunuli do postele, byli jsme tak mrtví, že nám Jony ani nemusel vybírat telefony.

SOBOTA:

Dobře jsme se vyspali, budíček byl až v 7:30. Hned jsme šli na snídani, po snídani jsme měli chvíli volno a pak jsme vyrazili na plavání, tam nás Jony natáčel, ale nějak se mu to nepovedlo, což byla škoda, protože všichni jsme se snažili. Po  plavání jsme ještě chvíli posilovali, a pak se protáhli. Pak byl oběd a polední pauza. Po polední pauze jsme posilovali nějaký „core“  a šli jsme na bazén. Tam jsme plavali Jonyho oblíbený trénink. 4x ( 125m (5m sprint kotoulovka 15m sprint+35m volně)+50m vyplavat ). Nebylo to úplně jednoduché, po každém úseku nám opravili chyby.  Z plavání jsme šli na ubytovnu, tam nás navštívil pan Weber a přivezl nám pizzu z vlastní pizzerie, která byla výborná.   Pak jsme si dali chvíli pauzu a šli jsme do parku. Kačka a Majda pořád chtěly lézt na strom, tak jsme lezli všichni, na strom dokonce vylezla i Jitka a Jony. Pak jsme chtěli něco hrát, jenomže jsme nebyli schopni se dohodnout jestli fotbal nebo frisbee, tak nás Jony rozdělil do dvou družstev a postavil hřiště a my jsme hráli Frisbee-Fotbal, je to hra kdy, můžete hrát frisbee a i fotbal, můžete libovolně střídat obě hry, ale musíte dodržovat pravidla obou her. Hřiště byla spojena jednou postraní čárou. Pak jsme měli chvíli volno do večeře. Po večeři jsme šli na chvíli koukat na vodní pólo. Po skončení póla jsme šli na ubytovnu a tam nás Jony svolal a hráli jsme městečko Palermo. To by nebylo soustředění, abychom si tuhle legendární hru nezahráli.Bylo to parádní poslední hru, která byla napínavá až do úplného konce, kdy přežila jen Terka, Majda a Migel a holky označili, že zabíjí Migela, který byl doktor, ale to oni nevěděli, tak Migel se zvedl a měl 5 minut dlouhý proslov  na svoji obhajobu a tím dokázal změnit Terky rozhodnutí, která byla poslední žijící nevinný občan, aby společně zabili vraha Majdu. Bylo to úžasné, jednou z něj asi bude právník!! Po poslední hře jsme si došli ještě pro deky a měli jsme autogenní trénink, spousta z nás při něm skoro usnula. Po tom jsme si jen vyčistili zuby, vzali pyžama a šli jsme do pelechu. Byli jsem tak mrtví, že nám Jony telefony zase nesebral, neměl nejmenší důvod.

NEDĚLE:

6:15 co jsem si to vybral za sport, kdo jiný vstává v 6:15 v neděli, oblékám se do běžeckého. 6:30 vybíháme, před ubytovnou je hromada aut, konají se bleší trhy, běžíme k řece podle řeky až k mostu u divadla Alfa a po cestě zpátky si dáváme pozdrav slunci. Pozdrav slunci jsme měli ve čtyřech jazycích Česky, Anglicky, Německy a Francouzsky. Když jsme pozdrav slunci cvičili naposledy, tak akorát vyšlo slunce. Byl trochu opar a do toho východ slunce, bylo to krásné. Pak jsme běželi vzbudit Jitku, zase nám to nevyšlo, chtěli jsme ji dát šlehačku na ruku a polechtat jí na nose, ale ona už byla vzhůru, tak jsme šlehačku dojedli jen tak. Následovala snídaně, po snídani jsme šli na ubytovnu  a tam jsme měli jen 10min volno a šli jsme posilovat na 10 minut dělali jsme nějakou aktivaci plaveckých svalů, pak jsme šli na bazén, tak jsme plavali znovu test na 50m kraulové nohy a 200m kraulem, Kačka jen stovku ale ona je ještě mladá na 200m. Jony byl velice spokojený, většina z nás se zlepšila. To posuďte sami:

 

Tabulka s výsledky testování před a po soustředění

jméno

50m KN. 7.3.

200m K. 7.3.

50m KN. 11.3.

200m K. 11.3.

50m KN. 14.3.

200m K. 14.3.

Adam Weber 0:56 3:03 1:00 2:55 0:57 3:01
Martin Nosek 1:04 3:23 1:13 3:25 1:07 3:25
Verča Churavá 1:04 3:39 1:01 3:35
Nikola Vimmerová 1:00 3:00,6 0:57 3:02,1
Zuzana Piknerová 0:58 3:00,6 0:57 3:02,2 58 3:00
Kateřina Chytilová 1:01 1:39 1:03 1:30

1:09

1:32
Magdaléna Marešová 1:22 4:30 1:12 4:20 1:10 4:24
Klára Pejcharová 1:24 5:04 1:34 4:32
Barbora Jedličková 0:52 3:03 0:59 2:59 0:58 2:54
Tereza Burlová 0:59 3:44 1:01 3:30
Jakub Černý 1:17 2:33 1:38 2:31

*K – kraul, KN – kraulové nohy

Pak jsme se ještě natáčeli, na kameru. Po plavání jsme si vyklidili skřínky a šli jsem si zabalit, museli jsme uklidit pokoje a sesbírat papírky ze země a svléct povlečení. Pak jsme se koukali na ty videa a všichni jsme si napsali poznámky na čem je potřeba pracovat a co zlepšit.  Nejhezčí styl z nás měla Bára. Pak jsme si dobalili a přijeli rodiče, někdo už odjel ale Jony nás ještě svolal a my museli říct pozitiva a negativa o soustředění. Nejčastější pozitiva byla:  vodní polo, lezení na strom, protahování se na každém tréninku, městečko Palermo, masírování se, autogenní trénink (ten si prý příště dáme častěji). Mezi negativy zaznívalo, jídlo – nebylo dobře dochucené, ale bylo ho dost, pískající topení, svítící lampy do oken. Pak nám Jony přečetl plavecké časy a řekl, jak to s námi vidí, na co se máme zaměřit, abychom se zlepšili, dal každému lízátko a pustil nás domů.

Trenér nás všechny pochválil,nečekal, že  budeme tak  výkonnostně vyrovnaná skupina a pochválil naší morální stránku. Poděkoval nám všem za odhodlání a nasazení do tréninku.

více fotografií naleznete v galerii