XTERRA Prachatice

XTERRA Prachatice 2020

Konec minulého týdne byl ve znamení XTERRA Czech! Nejprestiženjší terénní triatlon u nás!
Ve čtvrtek byla na programu kvalifikace disciplíny Shorttrack. Naše děvčata Nela Slaníková a Jindřiška Zemanová si vedly skvěle. Obě postoupily a těšily se na páteční finále. Nelča jela svůj druhý závod s dospělými a sbírá teprve zkušenosti. Bohužel jí paní štěstěna tentokrát nepřála a v hlavním závodě ji potkal na cyklistice defekt. Jindřiška jako zkušená harcovnice bojovala jak je jejím zvykem a všechny překvapila skvělým 7.místem v mezinárodní konkurenci!
V sobotu v dopoledních hodinách se na start kategorie HOBBY postavili Barča Jedličková, Nela Slaníková, Kristýna Dvořáková, Veronika Churavá a Martin Nosek. Barča s Nelčou celý závod kontrolovaly a na běh vybíhaly společně na 1. a 2.místě celkově mezi ženami. Tenhle stav vydržel až do cíle a mohli jsme slavit první medaile.
Kiki Dvořáková doběhla na 4.místě a 3 vteřiny za ní dorazila do cíle i Verča Churavá. Martin „Miguel“ vybojoval 5.místo v kategorii a 23.místo celkově.
Odpoledne náš čekal SP a v rámci něho se rozdávaly i národní mistrovské tituly. Na start se postavila Jindřiška Zemanová, od které se očekával výsledek do TOP10, Michal Strejc, Baru Stupková, Ondřej Jócsik a Martin Matějovič.
Jindřiška se sice v cíli svěřila, že to nebyl její nejlepší den, ale 8.místo ve světové konkurenci je skvělým výsledkem a důkazem, že se lze připravit i když člověk pracuje. Michal Strejc srdnatě bojoval a dokončil mezi muži na celkovém 18.místě a vybojoval pro sebe mistrovský titul v kategorii 15-19let.
Na 3.místě v kategorii 15-19let doběhl náš Ondřej Jócsik. Barča Stupková suverénně vyhrála svou kategorii a může tak slavit třetí titul Mistryně republiky v XTERRA triatlonu.
V kategorii 50-54 jsme měli Martina Matějoviče, který doběhl na 2.místě a slaví titul Vicemistra republiky!
O tomto víkendu nás opět čekají závody a to CITY TRIATHLON Karlovy Vary, tak nám držte palce!!

Karolína Svobodová

4. 9. 2020

4.9.1
4.9.2
4.9.3
4.9.4
4.9.5
4.9.6
4.9.7

Previous
Next