Triatlon Pardubice

Triatlon Pardubice – ČP žákovských kategorií, OPEN závod

V neděli jsme se představili na závodech v Pardubicích! A byli jsme hodně vidět!
Celý den začal závodem OPEN kategorií dospělých. Tam jsme měli jen jednoho zástupce a to Matěje Marka, který dokončil celkově na 5.místě mezi muži a v kategorii juniorů suverénně vyhrál.
V nejmladší žákovské kategorii 8-11let jsme měli hned několik závodníků. Nejlépe se vedlo Nelče Markové, která si doběhla po skvělém výkonu pro premiérové vítězství. Pro bronzovou medaili si doběhla Majda Rutarová. Mezi chlapci se nejvíce zadařilo Kubovi Černému, který díky famózní cyklistice a parádnímu běhu dokázal smazat větší ztrátu z plavání a doběhl si pro 4.místo. Honzík Lukeš doběhl na 5.místě, Tadeáš Bíba na místě 7.
V mladších žácích startovala Kačka Chytilová, Mikuláš Bíba, Karolína Rutarová, Matěj Kubias a Vítek Dlouhý. Kačka opět skončila na stupni vítězů, tentokrát si doběhla pro 3.místo. Kája Rutarová dokončila na 11.místě. Z kluků se nejvíce dařilo Mikulášovi Bíbovi, ten se solidním během propracoval až na 5.místo. Matějovi Kubiasovi trochu chyběla šťáva na běhu a tak si doběhl pro 11.místo. Pro Vítka Dlouhého to byl první velký závod, který dokonce absolvoval na horském kole a dokončil na 38.místě.
V poslední kategorii dne, ve starších žácích, jsme měli hned několik medailových nadějí. Těmi největšími byla rozhodně Barča Jedličková, Filip Nýdrle, Hynek Hrdlička, Kuba Souček a Anička Šmídová. Barče se závod vyvedl ze všech našich „starších” nejlépe a doběhla si stejně jako v Račicích pro 2.místo. Anička Šmídová dokončila na krásném 6.místě. Třetí místo se po smolném závodě (pád) dopracoval Filip Nydrle. Hned za ním přiběhl Hynek Hrdlička a Kuba Souček dokončil na 7.místě. Veronika Churavá si doběhla pro první TOP10 v ČP a to pro 9.místo. Andrea Švecová dokončila na místě 13. a Majda Marešová dokončila na 17.místě.
Celkově jsme za tento závod získali 2x zlatou, 1x stříbrnou a 3x bronzovou medaili a 14x umístění v TOP 10!
Všem našim závodníkům gratulujeme k dosaženým výsledkům. Teď si na krátkou chvíli od závodů odpočineme, ale budeme pilně trénovat. Přípravka jede na třídenní etapové soustředění a kategorie dorostu s juniory se jede připravovat na šumavský Zadov.
Sportu zdar a triatlonu zvlášť!

Karolína Svobodová

26. 7. 2020