Mistrovství ČR žen ve sprint triatlonu a Intertech triathlon superprestige

Mistrovství ČR žen ve sprint triatlonu a Intertech triathlon superprestige Brno

Do Brna jsme opět přijížděli s několika želízky v ohni, zejména to byla Terka Zimovjanová, Dana Přikrylová, Baru Stupková. Nela Slaníková a Verča Běhounková jely teprve svůj druhý triatlon, mohly tedy jen překvapit.
První do vody brněnské přehrady skočily dorostenky, juniorky a ženy.
O velké překvapení závodu se postarala naše Tereza Zimovjanová, která dokázala jako jediná, sekundovat německé závodnici Lauře Lindemannové, která je aktuálně na 7. místě světového žebříčku. Z této česko-německé spolupráce dokázala Terka vytěžit maximum. Obě ujely celému startovnímu poli a jeli si svůj závod. Terka tedy odskočila českým soupeřkám a mohla si doběhnout pro mistrovský titul ve sprint triatlonu. Ze souboje Zimovjanová x Lindemann vyšla lépe německá závodnice, která Terce v závěru běhu utekla o 17 vteřin.
V dorostenkách si nejlépe vedla Danča Přikrylová, která jako jedna z mála neplavala v neoprenu a i přesto byla schopná udržet tempo s čelem závodu dorostenek. Nakonec si doběhla pro výborné 3.místo.
Děvčata Nela Slaníková a Veronika Běhounková absolvovaly svůj závod statečně. Nelča zajela skvěle cyklistickou část a mohla se v cíli těšit ze solidního výsledku, ale bohužel díky chybě v depu (helma mimo odkládací košík) a následné neodpykané penalizaci ji v cíli čekala diskvalifikace. Verča svůj II.triatlonový závod zvládala bravurně do chvíle než přišel defekt zadního kola na vzdálenější otočce cyklistiky a závod pro ni tímto skončil.
V juniorské kategorii jsme měli Barču Stupkovou a Matěje Marka. Lépe se vedlo Matesovi, který v krásném závodě vybojoval 4.místo (7.místo celkově). Barča dokončila na 8.místě (23.místo celkově).
V mužích AgeGroup jsme měli zastoupení v podobě Dana Marka, který obsadil 9.místo v kategorii 40-49let.

Karolína Svobodová

29. 8. 2020

29.8.1
29.8.2
29.8.3
29.8.4
29.8.5
29.8.6
29.8.7
29.8.8
29.8.9

Previous
Next