ČP ve Zlíně a Žamberský duatlon

Žamberský duatlon a poslední kolo Českého poháru ve Zlíně

Tento víkend byl opravdu sportovně nabitý a v sobotu jsme se vydali na 30. Žamberský duatlon – MČR v duatlonu pro rok 2020 i na poslední kolo Českého poháru do Zlína, kde se konal v neděli i závod štafet. V Žamberku nás reprezentovali pouze dva závodníci, nicméně předvedli skvělé výkony a v kategorii žáků 10-11 let se umístil Kuba Černý na krásném 3. místě a Timm Šmehlík hned o příčku za ním (4. místo). Ve Zlíně jsme také hrdě reprezentovali a sbírali cenné kovy! Mikuláš Bíba se ve své kategorii mladších žáků (12-13 let) umístil na bronzové příčce. Ve stejné kategorii jen mezi děvčaty závod suverénně ovládla Kačka Chytilová a může si na své „konto“ připsat další zlato.

Mezi staršími žáky (14-15 let) se na stupních vítězů objevil bronzový Filip Nydrle, na místě 7. dokončil závod Jakub Souček. Holky této kategorie se předvedly v tom nejlepším světle a závod naprosto s přehledem ovládly. Zlato si domů odvezla Barča Jedličková a stříbro Kristýna Dvořáková. Oběma závodnicím tato sezóna vyšla skvěle, můžeme upřímně říct, že se tvrdá dřina na trénincích a soustředěních vyplatila! Na příčce 9. se umístila Majda Marešová, které trať příliš nesedla.

Kategorie dorostu už jela vyřazovací závod, který se nejlépe povedl Daně Přikrylové a ta si po skvělém výkonu odváží stříbrnou medaili. Nela Slaníková si doběhla pro 9. místo, o příčku níž se umístila Veronika Běhounková a Karolína Kuchařová dokončila na místě 12. V juniorech si nepopulární bramborovou medaili odvezl Matěj Marek. Na místě 9. závod dokončil Filip Kubec. I Baru Stupkova se letošní sezóna vydařila a ve Zlíně stála na stříbrném místě na stupínku vítězů.

I v řadách dospělých jsme měli své „koně“ a to Jana Bíbu, který ve své kategorii dospělých 40-49 let získal stříbro a Daniela Marka, který stejně jako jeho syn doběhl pro bramborovou medaili.

Jak jsme již uvedli výše, v neděli 20.9. se ve Zlíně konal závod štafet, který mohl rozhodnout o umístění našeho klubu v celkovém pořadí Českého poháru. Naši svěřenci si to vzali k srdci a i po náročné sobotě dali do nedělního závodu úplně všechno!

V žákovské kategorii dokončila závod jako stříbrná (2.) štafeta TRIATLON PLZEŇ A ve složení J.Souček, B.Jedličková a F. Nýdrle, bramborová byla štafeta TRIATLON PLZEŇ C – M. Bíba, K. Chytilová a K. Dvořáková. V kategorii dospělých štafet se na 5. místě umístila štafeta TRIATLON PLZEŇ B – M. Marek, B. Stupková a J.Marek. Mezi OPEN štafetami (mix různých týmů) si pro zlato společnými silami doběhla štafeta PŘÍBRAM + TAP ve složení M. Kindl, naše D. Přikrylová a T. Zikmund.

A jak jsme dopadli v celkovém pořadí Českého poháru? Pomohli nám skvělé výsledky ze Zlína k lepšímu pořadí? To a mnohem víc se brzy dočtete na našem webu https://www.triatlonplzen.cz, který průběžně aktualizujeme a přidáváme tam nejnovější zprávy.

Karolína Svobodová


19.9.1
19.9.2.
19.9.3
19.9.4

Previous
Next