• +420 773 005 400
  • jan@triatlonplzen.cz

Brantlová a Kubíček jsou vítězi Triatlonu Plzeň

Brantlová a Kubíček jsou vítězi Triatlonu Plzeň

Jan Kubíček potvrdil pozici historicky nejlepšího českého závodníka na tratích terénního triatlonu a s přehledem zvítězil při sobotním hlavním závodě Triatlonového festivalu v Plzni. V cíli mu gratuloval bývalý vynikající olympijský triatlonista Jan Řehula, který, se svým pořadatelským týmem, už podruhé dvoudenní Triatlonový festival u Boleveckého rybníka zorganizoval.

Kubíčkův úspěch se začal rodit už při úvodní plavecké části, když se v depu objevil jako šestý asi s minutovou ztrátou na čelo závodu. Nejlepším plavcem byl tentokrát Michal Švorc, loňský juniorský mistr Evropy v tomto sportu. Kubíček však věděl, že se při terénním triatlonu rozhoduje především na horském kole, kde hned od začátku zabral a malou ztrátu z plavání zlikvidoval. Už na čtvrtém kilometru cyklistiky byl Kubíček ve vedení a svůj náskok stále navyšoval. Na druhou pozici Michala Švorce se ještě před závěrečným během dotáhl Pavel Jindra, další ze specialistů na terénní triatlon.

Nejlepší plavec při 4,5 km dlouhé běžecké části velmi záhy odpadl z boje o medaile. Po Pavlu Jindrovi se před Švorce dostal ještě Petr Minařík, který nejrychlejším během atakoval i druhou pozici, v cíli mu však na druhého Jindru chybělo 7 sekund. S přehledem první doběhl do cíle na pláži Ostende Jan Kubíček.

Mezi ženami po vítězné plavecké části, velmi kvalitní cyklistice a nejrychlejším běhu stanula na nejvyšším stupínku Jana Brantlová. Druhá a třetí pozice tentokrát patřila závodnicím pořádajícího oddílu Triatlon Plzeň Jindřišce Zemanové a Pavlíně Vargové. Ve štafetovém závodě, kde v každé disciplíně startoval vždy jeden člen týmu, se podařilo Triatlonu Plzeň udržet ceněný pohár doma a v nabité konkurenci zvítězit.

Plzeňský Triatlonový festival nebyl jen pro elitní závodníky. V pátečním dopoledním programu se na start postavilo více než 100 žáků základních a středních škol při závodech v aquatlonu. Další desítky dětí ze 7 dětských domovů si později odpoledne vyzkoušelo duatlon při akci Slavata Tour. Sobotní dopoledne opět patřilo dětem, které bojovaly na triatlonových tratích, stejně jako později dospělí a štafety. Celkem druhý ročník Triatlonového festivalu přilákal na start v pátečních i sobotních závodech skoro 400 sportovců.

TAPadmin
TAPadmin