• +420 773 005 400
  • jan@triatlonplzen.cz

Triatlonový festival obsadil Plzeň

Triatlonový festival obsadil Plzeň

Po letech si Plzeňané zblízka prohlédli sport, který spojuje plavání, cyklistiku a běh. Při Triatlonovém festivalu panovala pohodová a přátelská atmosféra, jakoby se vše odehrávalo někde na Havajských ostrovech, odkud triatlon původně pochází. Ve třech dnech se u Boleveckého rybníka na různých tratích představilo více než 600 závodníků, byl zahájen letošní Český pohár v triatlonu.

 

Pořadatelé Triatlonového festivalu si vyslechli zejména chválu od závodníků i náhodných návštěvníků. Vůdcem pořadatelského týmu je bývalý plzeňský špičkový triatlet a medailista z Olympijských her v Sydney Jan Řehula, který je v současnosti reprezentačním trenérem. „Máme radost, že se naše akce lidem líbila, i když měla některé chybičky, které se budeme snažit při příštím ročníku vylepšit.“ Říkal po závodech vyčerpaný Řehula.

 

Na úvod se v pátek dopoledne utkali v plavání a běhu děti ze 14 škol, vítězně z tohoto klání odešla 31. Základní škola Plzeň. Při odpoledním duatlonu ze seriálu závodů Slavata Triatlon Tour se na start postavili také děti z 9 dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. „Všechny páteční závody nám udělaly velikou radost, zúčastnilo se jich celkem 260 dětí – potencionálních triatlonových hvězd budoucnosti.“ Řekl další z členů organizačního výboru Petr Mach. Dětem byl pak věnován i začátek sobotního programu. Po jednotlivých kategoriích startovali do závodů Českého poháru v triatlonu. Mnohdy bojovnější výkony než u dospělých nadchly diváky, kteří závodům vytvořili báječnou atmosféru.

 

Při hlavním triatlonovém závodě se utkali zástupci 7 státu ve startovním poli na olympijských distancích. Z vítězství se radoval František Linduška (TCV Jindřichův Hradec) minutu před Janem Volárem (SK OMT Pardubice) a s větším odstupem před Jiřím Kalusem (Ekol team). Stejnou trať absolvovala nejrychleji z žen Slovenka Romana Gajdošová (Ekol team) s bezpečným náskokem před Polkou Alicjou Ulatowskou a domácí Evou Potůčkovou (Etriatlon team). V rámci závodu proběhlo i Mistrovství České republiky akademiků, které bylo přímou kvalifikací na akademické MS do Nyonu. Tam se budou rozdávat i body do světového rankingu ITU. Maraton večerního vyhlašování výsledků všech kategorií na písečné pláži Ostende zakončil program s nádechem Rio de Janeira. Karnevalové tanečnice ze skupiny Dance Art Studio, brazilská capoeira, fireshow a muzika bavila návštěvníky Triatlonového festivalu až do nočních hodin.

 

V závěrečném třetím dnu festivalu se závodilo na tratích sprint triatlonu pro každého. Po třísetmetrovém plavání v Boleveckém rybníce následovala cyklistika s horským kolem v terénu a závěrečný běh dovedl závodníky do cíle na pláži. Vítězem se stal Jan Majer (TTK Slavia VŠ Plzeň) a Marta Michalíková. Firemním štafetám na stejné trati vládli domácí ze ZF Engineering Plzeň. Také v neděli se utkali děti v rámci krajského mistrovství.

 

TAPadmin
TAPadmin